بیوگرافی ایرن

نویسنده :Lonely
تاریخ:پنجشنبه 18 اسفند 1390-12:28 ب.ظ

ایرن زازیانس" در روز  بیستم مردادماه  سال 1306 در شهر بابلسر و در  خانواده ای ارمنی که از ارمنستان به ایران مهاجرت کرده و در  بابلسر  سکنی گزیده بودند ،به دنیا آمد.
ایرن در کودکی  برای تحصیل  به مدرسه شاهدخت بابلسر رفت و تحصیلات خویش را در همین مدرسه  تا حدّ سیکل  (سیکل اول) ادامه داد. وی از همان روزگار به  ادبیات و هنر و مقولات نمایشی علاقمند شد و اولین تجربیات بازیگری خویش را نیز  در دوران تحصیل در مدرسه شاهدخت از سر گذراند.
ایرن در سن  16 سالگی با محمد عاصمی  (شاعر، نویسنده و ناشر مجله کاوه در آلمان)آشنا شد و به ازدواج او درآمد.  چند سال بعد ایرن به اتفاق همسرش  به تهران آمد و  علاقه فراوان او به هنرهای نمایشی در کنار تلاش و پشتکار زیادش سبب شروع فعالیت هنری حرفه ای او در تهران گردید.
ایرن نخستین بار بازی در تئاتر  را در سال 1328 تجربه نمود. در این سال وی در تئاتر فردوسی در نمایشی به نام  "کارمند شریف"  بازی کرد.
پس از چند سال  فعالیت ایرن زازیانس  در تئاتر فرهنگ و زیرنظر محمدعلی جعفری و عطاالله زاهد ، وقتی که این هنرمندان تصمیم به ساخت فیلم سینمایی گرفتند ، از ایرن نیز برای حضور در سینما دعوت به عمل  آوردند و بدین ترتیب ایرن فعالیت سینمایی  خود را با بازی در فیلم "مردی که رنج میبرد" ( ساخته : محمد علی جعفری) در سال 1336 آغاز نمود و سپس  در اوایل سال 1337با بازی در فیلم "چشم به راه" ساخته عطاالله زاهد فعالیت سینمایی خود را  ادامه داد.

بازیگر  : (۲۶)مورد
 ۱ -  خط قرمز (۱۳۶۰)
۲ -  برهنه تا ظهر با سرعت (۱۳۵۵)
۳ -  شام آخر (۱۳۵۵)
۴ -  اضطراب (۱۳۵۴)
۵ -  بابا خالدار (۱۳۵۴)
۶ -  موسرخه (۱۳۵۳)
۷ -  اکبر دیلماج (۱۳۵۲)
۸ -  تعقیب تا جهنم (۱۳۵۲)
۹ -  خروس (۱۳۵۲)
۱۰ -  بلوچ (۱۳۵۱)
۱۱ -  حکیم باشی (۱۳۵۱)
۱۲ -  خداحافظ رفیق (۱۳۵۰)
۱۳ -  عمو یادگار (۱۳۵۰)
۱۴ -  محلل (۱۳۵۰)
۱۵ -  همای سعادت (۱۳۵۰)
۱۶ -  پسر زاینده رود (۱۳۴۹)
۱۷ -  کشتی نوح (۱۳۴۷)
۱۸ -  تار عنکبوت (۱۳۴۲)
۱۹ -  دلهره (۱۳۴۱)
۲۰ -  ساحل دور نیست (۱۳۴۱)
۲۱ -  سایه سرنوشت (۱۳۴۰)
۲۲ -  مروارید سیاه (۱۳۳۹)
۲۳ -  چشمه آب حیات (۱۳۳۸)
۲۴ -  چشم به راه (۱۳۳۷)
۲۵ -  قاصد بهشت (۱۳۳۷)
۲۶ -  مردی که رنج می برد (۱۳۳۶)
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات